Požádej mě, abych ti ukázala dokonalost, a já ti ukážu štíhlou
holku.

Hubnuout,a proč vlastně?

27. března 2010 v 20:06 | Nicoll |  ♥O hubnutí♥

HUBNOUT, A PROČ VLASTNĚ?

Uvažovala jsi někdy, proč vlastně všechny dívky a ženy chtějí být hubenější? Nejspíš proto, že je v současné době štíhlost považována za symbol krásy, a také soutěží krásy se účastní a vyhrávají je jen štíhlé až hubené dívky. A ty ostatní pak chtějí být také hubené a krásné - jako světoznámé modelky, jako hvězdy všemožných seriálů… Napadlo tě však někdy, že řadu modelek stojí jejich štíhlost hodně sil a odříkání, mnohdy i na úkor zdraví? Že řada z nich trpí poruchami příjmu potravy? Ne všechny totiž mají tak štíhlou až hubenou postavu od přírody, a proto velmi často nejedí, jak mají, jedí velmi málo nebo často nejedí vůbec. To však přizná málokterá.
Vždy proto mysli na to, že každá dívka a žena je jiná. Jinak vypadá, má jinou tělesnou hmotnost a jinou stavbu těla. I baculka může být krásná… Když zhubneš a budeš štíhlá, vůbec to neznamená, že budeš i krásnější.
S hubnutím začínají dívky koketovat právě v pubertě. Zřejmě proto, že teprve v dospívání se hmotnost výrazně zvyšuje. Organizmus totiž roste a sílí, zvětšují se vnitřní orgány, narůstají svaly i kosti a také vyrůstáš do výšky; logicky se tedy musí tvoje hmotnost zvyšovat. U dívek je to navíc složitější, chtějí se víc líbit, a přitom díky hormonům přibírají víc než chlapci. Vyrůstá jim poprsí, zakulacují se jim boky, zadečky a stehna, a to je pro dívky hotové neštěstí. A že je to normální a pro ženskou postavu charakteristické? To jako vy nevěděly.

PROČ DIETY NEMAJÍ SMYSL

Pokud přece jen uvažuješ o přísné dietě, měla bys vědět, že dieta nic nespraví. Drastickou dietou nejprve totiž přebytečné kilogramy rychle ztratíš, ale čím rychleji zhubneš tím rychleji nabereš váhu po skončení diety zpět. Velké omezení v jídle totiž vydrží delší dobu jen málokdo. A až se přestaneš omezovat, ručička váhy zase poskočí nahoru na původní hodnotu a většinou dokonce i o nějaké ten stupínek výš. Říká se tomu jojo efekt.
Tělo si neustále šetří své zásoby na horší časy. A nevysvětlíš mu, že v těchto dnech nehladovíš, protože jsi někdo ztroskotala či žíješ v oblastech hladomoru, ale že chceš jen nosit oblečení o číslo dvě menší. A tak v období lepších časů bude tvé tělo hromadit zásoby, kdyby náhodou příšlo období hladu. A tak to může jít pořád dokola. Dolů a nahoru… Každá dieta může vést k nadváze. Nezní to sice logicky, ale je to skutečně tak.
Pokud chceš svou hmotnost upravit, musíš omezit příjem kalorií, přitom pravidelně jíst a součastně zvýšit výdej kalorií pohybem…

BROCŮV INDEX

výška v cm - 100
To znamená, že ideální hmotnost 170 cm vysokého člověka je 70 kg. (170-100=70) Je to hodnota orientační, každý člověk je jiný, velký rozdíl je samozřejmě mezi mužem a ženou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama